Súboj našich hádzadiel

pretek_c1_3Konečne prišiel už niekoľko mesiacov  očakávaný deň keď sa všetky tri skupiny nášho Letecko-modelárskeho krúžu úplne prvýkrát stretli na jednom mieste v športovom areáli v Dúbravke.  Rád by som týmto hneď na začiatku poďakoval Športovému areálu polície v Dúbravke  za možnosť usporiadať tento náš premiérový pretek na  ich  futbalovom ihrisku.

Počasie nám celkom vyšlo. Slnko parádne pripekalo a až na mierny vánok, ktorý postupne ako deň ubiehal naberal na sile sa súťažiacim hádzalo dobre. Na bezvetrie by sme  aj tak čakali márne – v Dúbravke to proste nejde.

Poradie v akom chlapci pristupovali na štartovacie pole sme vyžrebovali ešte v našej dielni na poslednom krúžku pred súťažou.

Pravidlá boli jednoduché – každý modelár,ktorý prišiel na rad mal 2 minúty na odštartovanie svojho modelu a to hodením z ruky. Súťažný čas sa meral od okamžiku vypustenia až po prvý dotyk so zemou, alebo inou prekážkou. Časomerači boli dvaja a do tabuľky sa zapisoval  aritmetický priemer dvoch nameraných časov. Modelári sa vystriedali v hádzaní 10 krát.

Každý modelár mal možnosť štartovať na pretekoch maximálne s tromi svojimi modelmi. Počas pretekov sa prihodilo niekoľko havárií, ktoré naše  krehké modely znášali dosť ťažko. Našťastie sme mali k dispozícii potrebný materiál aj náradie a chlapci si stíhali svoje modely opravovať . Príčinou havárií bolo najmä počasie, pretože občas zafúkal silnejší vietor, ale veľakrát aj nedostatočná sústredenosť modelára.

Desať kôl nakoniec ubehlo ako nič a nasledovalo vyhlásenie nameraných časov. Postupne ako bol vyhlásený výsledný čas každého modelára, tak mu bol odovzdaný malý darček od nášho partnera pretekov, ktorým bol profesionálny modelársky obchod RC SVET. Každý modelár tak získal malé hádzadlo z EPP s rozpätím cca 60cm a traja najlepší získali navyše krásne stavebnice vetroňov.

Najlepší výsledný čas, t.j. súčet nameraných hodnôt zo všetkých desiatich kôl dosiahol Adam Kašička, ktorý si tak domov odniesol stavebnicu modelu OLYMPIC. Veľmi tesne za víťazom skončil na druhom mieste Benjamín Lapoš a zároveň sa tak stal novým majiteľom stavebnice modelu ISKRA. Ďalším na stupienku troch najlepších bol Peter Korenačka, ktorému sa síce v jednom kole podaril najdlhší let na celých pretekoch, ale stačilo to až na tretie miesto. Peter sa tešil novej stavebnici modelu TREMPÍK.

V neposlednom rade by som ešte veľmi rád poďakoval všetkým zúčastneným rodičom, ktorí nám na pretekoch pomáhali a špeciálna vďaka patrí aj Daliborovi za jeho pomoc, lebo zvládol až 3 funkcie – štartovač/resetovač prípravného času, tabuľkový zapisovač a fotograf 🙂

Celkovo by som  túto našu prvú skúsenosť s modelárskym pretekom zhodnotil na výbornú, aj keď máme sa ešte čo učiť a vylepšovať. Ja však pevne verím, že budeme môcť v organizovaní podobných modelárskych stretnutí pokračovať aj v budúcnosti  a dúfam, že to bude aj s čoraz väčším záujmom verejnosti , ktorá príde mladých modelárov povzbudzovať.

A úplne na záver ešte výber z množstva  fotiek z akcie:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *