Prípravy na súťaž

lmkr_pripravy001Po veľmi dlhej dobe, keď sme celý čas iba makali zavretí v dielni sme sa rozhodli zorganizovať vlastnú a vôbec našu historicky prvú 🙂 letecko-modelársku súťaž a vyskúšať  modely v teréne. Rozhodnutie padlo na kategóriu malých voľne lietajúcich hádzadiel. Keďže halu  ani financie na jej prenájom nemáme tak bola súťaž naplánovaná do exteriéru. Po rýchlom vyskúšaní niekoľkých modelov určených pre halové lietanie v kategórii F1N sme sa rozhodli na súťaži  použiť malé 5g-ové šikovné hádzadielko. Letové vlastnosti aj v slabom vetre boli celkom použiteľné. Stavba takého modelu bola nenáročná na materiál, konštrukcia veľmi jednoduchá a rýchla.

Už niekedy vo februári 2016 sme si určili termín súťaže na koniec apríla a prípravy mohli začať. Ak nám vyšlo počas krúžku počasie tak sme vždy hodinku až hodinku a pol venovali tréningom v teréne neďaleko našej dielne kde je športové ihrisko strednej priemyselnej školy.

 

 

Keďže to mala byť naša historicky prvá modelárska súťaž, chcel som chlapcov potešiť nejakými  cenami a možno ich tak trošku aj  motivovať k lepším výsledkom. Preto som sa rozhodol osloviť niekoľko modelárskych obchodov či by nemali záujem o malé sponzorovanie našej súťaže.

Nakoniec až na jeden obchod, ktorý  ma svojím prístupom veľmi milo prekvapil, boli tie pokusy žiaľ neúspešné. (O skúsenostiach v hľadaní sponzorov či  partnerov pre podporu krúžku raz možno napíšem samostatný článok – lebo naozaj by si to zaslúžilo spomenúť aké rôzne reakcie na moje oslovenia mi prichádzali.)

Vrátim sa však k spomínanému obchodu, z ktorého mi obratom prišla  odpoveď s prísľubom na podporu. Píšem o profesionálnom modelárskom obchode RCSvet.sk s predajňou v Bratislave, ktorý som po niekoľkých mailoch aj navštívil a odchádzal som domov s krásnymi cenami pre výhercov + ako bonus  drobné prekvapenie pre ostatných. Ale nechcem viac prezrádzať takže  o tom až na súťaži a po súťaži ! 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *